Je Česko Amazing? – přednáška Amazing Places

Je Česko Amazing? – přednáška Amazing Places

Kouzelná místa v České republice? To je snad vtip, ne? Tak možná reaguje spousta dnešních cestovatelů. V době, kdy není problém vycestovat za hranice a samotné hranice nejsou žádnou překážkou, jsou lidé jako Petr Kotík důležitější než kdy předtím. Právě ten přišel s nápadem založit Amazing Places, aby nám všem ukázal, že za kouzelnými místy nemusíme letět přes půl světa a že se nachází blíž, než si myslíme.

Proč Amazing Places?

Mohla bych vám tu vyprávět, jak složitý proces se skrývá za výběrem těch správných přednášejících, ale pravda je naprosto jiná. Jakmile nás něco zaujme, jdeme do toho. Když to přeci zajímá nás, musí to zákonitě zajímat i někoho dalšího. A přesně takhle se zrodila myšlenka přednášky o Amazing places.

Já osobně jsem o nich nejspíš slyšela prvně až v CUFRu. Ale o tom přeci CUFR je, no ne? Když jsem pak měla možnost slyšet jejich prezentaci na konferenci 360° Travel Trends, bylo mi jasné, že tohle prostě musí mít úspěch.

Publikum důležitou součástí přednášky

Ještě před dnem D nás potěšil zájem o přednášku i z řad veřejnosti. Bylo to vůbec poprvé, co nám někdo napsal, zda se může zúčastnit i „nestudent“. No co vám budu povídat, byli jsme šťastní jako blechy. Zároveň to s sebou přineslo i velkou odpovědnost. Doteď jsme věděli, že v publiku budou hlavně naši spolužáci a kamarádi, kteří nám snad nějakou tu chybku odpustí, ale teď jsme se měli prezentovat i jako vzdělávací platforma pro veřejnost.

Když Hana Krausová dorazila 2. dubna 2019 na VŠE, uklidňovalo nás, že je přednášková místnost přiměřeně zaplněná a že od poslední přednášky zase pár volných míst ubylo. V samotné prezentaci jsme se pak blíže seznámili s projektem Amazing Places. Jak vznikl projekt, jak vypadá kouzelné místo, jak se kouzelná místa hledají a čím je projekt financovaný. Zazněla spousta zajímavých informacích.

Trochu ve mně ale hrklo, když jsme se ke konci prezentace dobrali překvapivě rychle. Příjemným překvapením byla vzniklá diskuze. Paní Krausová ochotně odpovídala na všechny dotazy a najednou to vypadalo, že ani nebude čas je všechny zodpovědět.

Slovo závěrem

Celá přednáška proběhla v neuvěřitelně přátelském duchu. Myslím, že budu mluvit za všechny, když řeknu, že pohodová atmosféra byla perfektním doplňkem k atraktivnímu tématu. Děkujeme Haně Krausové, že byla ochotná se s námi podělit o svoje know-how, a děkujeme celému publiku, za skvělou interakci, byli jste k nezaplacení. Můžeme jen doporučit: Cestujte po České republice, protože Česko JE Amazing!

autor: Kačka