My z CUFRu

Terez
Studuji cestovní ruch a jsem nadšená, že se mohu zapojit do spolku, který je přímo spojen s mým oborem. Je to obrovská možnost se setkávat s jak lidmi, kteří mají stejné zájmy, tak s profesionály z oboru, kteří nám mohou předat své zkušenosti. Těší mě, že prostřednictvím CUFRu jsme schopni předvést, jak zajímavý a široký pojem cestovní ruch je. Zároveň je členství v CUFRu příležitostí přiblížit se dění na katedře CR a představuje možnost získání informací ohledně studia na FMV díky zkušenostem jiných členů.

Míša J.
Cestovní ruch mě přitahoval už od malička. Postupem času se od pouhé záliby vidět nová místa, která si mohu odškrtnout z bucket listu, stala srdcová záležitost. Jsem ráda, že jsem se mohla stát součástí CUFRu, který mi ukázal možnosti VŠE. Díky CUFRu se můžu účastnit akcí a přednášek, o které mám zájem a jsou nad rámec výuky, ale taky můžu být ve společnosti skvělých lidí se stejnými zájmy.

Týnka
Vždy mě lákalo být ve spolku, proto jsem ráda, že vznikl CUFR a že můžu být jeho součástí. Je to skvělá příležitost, jak potkat lidi z praxe, získat nové přátele a dozvědět se spoustu zajímavostí z oboru, které se na běžných přednáškách ve škole zkrátka nedozvíme. V budoucnu bych se ráda věnovala odvětví cestovních kanceláří a agentur.

Johnny
Jsem velice rád, že jsem se přidal do spolku jako je CUFR hned ze začátku mého studia na VŠE, protože mi to dalo možnost poznat mnoho zajímavých lidí a získat cenné informace, díky kterým jsem se rychle zorientoval v dění na škole. Přestože jsem se původně domníval, že CUFR pouze vzdělává lidi o cestovním ruchu, rychle jsem si uvědomil, že má mnohem větší potenciál. Proto jsem šťastný, že mohu být přínosným článkem ve spolku a těším se na nové zážitky.

Lucka
Jsem ráda, že jsem se mohla hned od prváku stát součástí spolku CUFR, který mi velmi pomohl se na VŠE zorientovat. Cestovní ruch jsem studovala již na střední, a proto jsem neváhala v něm pokračovat. Nejvíce mě zatím zajímá oblast průvodcovských služeb a tímto směrem se ubírají i moje dosavadní zkušenosti. Věřím, že jak CUFR, tak VŠE mi pomůžou se v tomto oboru rozvíjet a přinesou mi nové zkušenosti.

Alča
Obor cestovní ruch jsem studovala už na střední škole. Zatím jsem si vyzkoušela roli průvodce po kulturní památce, roli pracovníka cestovní kanceláře a roli recepční v hotelu. Těším se na další získané zkušenosti. Proto jsem se také chtěla stát součástí spolku, díky kterému mám možnost setkat se s významnými lidmi z oboru. Tak uvidíme, kam mě osud zavede a kterému odvětví v cestovním ruchu se budu nakonec věnovat.

Terka
CUFR jsme společně s ostatními oficiálně založili na začátku roku 2019. Podobný spolek se zaměřením na cestovní ruch dosud na VŠE chyběl a já jsem ráda, že jsem mohla být u jeho zrodu. Na cestovním ruchu mě baví, že nabízí široké uplatnění. Každý si může vybrat. Ve spolku se všichni ubíráme trochu jiným směrem, avšak dohromady tvoříme tým, kde se navzájem parádně doplňujeme. Díky CUFRu se člověk může účastnit různých akcí a získá nové kamarády, které by za jiných okolností asi vůbec nepotkal.

Eliška Č.
Od dětství jsem s rodiči cestovala po České republice i do zahraničí. Postupně se pro mě poznávání nových kultur a přírody stalo nejen koníčkem ale i vášní. Studium cestovního ruchu mi umožňuje v tom pokračovat a rozvíjet se. CUFR mi přinesl a dále přináší mnoho dobrých věcí. Díky CUFRu jsem se snadno zorientovala ve škole. Setkávám se s lidmi z oboru, jejichž zkušenosti jsou velmi cenné. Dozvídám se poznatky o cestovním ruchu, které nás ve škole nenaučí. Navíc jsem získala nová přátelství, provázející mě nejenom ve škole.

Jája
Když jsem si na střední podávala přihlášky na vysokou, obor Cestovní ruch pro mě byl jasná volba. Když nastala příležitost si na VŠE založit i spolek, opět jsem neváhala a nelituji. Cestovní ruch má obrovský potenciál a ten se v CUFRu snažíme využívat na maximum. V budoucnu bych se ráda pohybovala v oblasti delegátských služeb.

Klárka U.
Těší mě, že můžu být součástí týmu, který má podobné zájmy jako já, a mohu s ním sdílet své nadšení. I přes online výuku mi CUFR dává možnost seznámit se s novými lidmi. Jako nováček oceňuji každou radu od mých starších spolužáků a CUFR mi v tomto ohledu velmi pomáhá. V budoucnu bych chtěla působit v oboru hotelnictví a pevně věřím, že mi VŠE ukáže správnou cestu.

Teruš
Cestovní ruch jsem začala studovat již na střední škole a nadšení pro tento obor mi zůstalo. Stále jsem ale nezjistila, co bych chtěla v budoucnu dělat. V jednu chvíli mě lákal destinační management, v současnosti to je marketing kultury a památková péče. CUFR beru jako příležitost poznat činnosti spojené s cestovním ruchem z praktického úhlu a získat jasnější představu o mé budoucnosti. Poznání dalších příznivců tohoto oboru, pořádání akcí a zajímavých přednášek byly další důvody, díky kterým jsem se rozhodla vyplnit přihlášku.

Lůca
Studium cestovního ruchu jsem zvolila, protože perfektně kombinuje moje zájmy – cestování, jazyky a poznávání nových míst a kultur. O to větší mám radost, že mám tu možnost být členkou CUFRu a podílet se na jeho fungování a účastnit se nejrůznějších akcí. Nejvíce si na spolku vážím toho, že propojuje studenty napříč ročníky a vytváří prostor pro předání cenných rad a zkušeností. Co se týče oblastí cestovního ruchu, tak mne to nejvíce táhne k hotelnictví, tak uvidíme, jak se mi poštěstí.

Míša K.
Ačkoliv mě cestovní ruch lákal už od mala, k jeho studiu jsem se nakonec dostala až oklikou, o to víc jsem za to ale ráda. Je to skvělý obor, díky němuž jsem poznala skvělé lidi a doufám, že členství v CUFRu mi přinese, jak nové kontakty a zkušenosti, tak také spoustu zážitků. Z oboru mě nejvíce zajímá oblast dopravy, především letecké, zároveň ale koketuji i s oblastí marketingu v cestovním ruchu.

Soňa
Obor cestovní ruch pro mě byla na vysokou školu jasná volba. Těší mě, že můžu na škole dělat i něco navíc a být součástí spolku CUFR. Díky spolku jsem poznala lidi se stejnými zájmy a nadšením, kteří mi pomáhají se dál rozvíjet nejen ve škole. Také se mohu setkat se zajímavými osobnostmi z oblasti cestovního ruchu. Jsem ráda, že mohu pomáhat s pořádáním přednášek a jiných zajímavých akcí, jelikož bych se v budoucnu ráda věnovala něčemu podobnému.

Jirka
Ke studiu cestovního ruchu jsem se rozhodl, protože cestování je pro mě jednou z nejdůležitějších věcí. Dlouho jsem se odhodlával k přihlášení do CUFRu, ale jsem moc rád, že jsem to udělal, je skvělé být ve spolku s tolika skvělými lidmi. Líbí se mi zde možnost nabrat zajímavé zkušenosti, získat cenné kontakty z oboru a také rozvíjet své dovednosti. Nejvíce mne v cestovním ruchu zajímá oblast destinačního managementu a letecké dopravy a rád bych se jedné z těchto oblastí věnoval i v budoucnu.

Klárka Š.
Asi jako každý v oboru cestovní ruch i já miluju cestovaní už od malička. Ráda poznávám nové kultury, jazyky a lidi. Díky tomuto spolku se k cestovnímu ruchu dostanu ještě blíž a co víc, vše můžu sdílet s lidmi, kteří jsou v této oblasti stejně zapálení a rozumí mi. Mimo to zde poznávám studenty ze všech ročníků, což mi jako nováčkovi dělá studium příjemnějším. Jsem ráda, že jsem dostala příležitost stát se jedním ze členů a těším se na vše, co mi CUFR přinese.

Eliška L.
V oboru cestovního ruchu jsem našla kombinaci předmětů, které mě vždy bavily, a proto jsem se ho rozhodla studovat. Zatím nemám přesnou představu, kam mě zavede budoucnost po studiu. Hlavně se snažím řídit tím, abych dělala, co mě dělá šťastnou a to zatím cestovní ruch splňuje.

Naty
Cestování mě lákalo už od dětství, proto podat si přihlášku na obor Cestovní ruch pro mě byla jedna z prvních voleb. Do spolku jsem se přihlásila hned ze začátku studia na VŠE, protože mě lákala příležitost získat informace z praxe nad rámec výuky, mít zkušenosti s pořádáním akcí, poznat spolužáky, kteří mi poskytnou cenné rady a pomůžou zorientovat se ve škole, a v neposlední řadě možnost získat přehled, kam směřovat svou budoucnost.

Marťa
K cestovnímu ruchu jsem se dostala vlastně trochu náhodou. Původně jsem směřovala k dentální hygieně, což je trochu z opačného konce. Ale pak to u mě vyhrál cestovní ruch právě kvůli jazykům, cestování a poznávání nových lidí. CUFR mi umožňuje více se ponořit do tohoto oboru, poznat nové lidi a získat tipy od starších kolegů. Přihlásila jsem se do CUFRu, protože se mi líbí, jak je spolek menší a všichni spolu navzájem komunikují. Do budoucna zatím nevím, kam má cesta povede, ale hlavně chci dělat něco, co mě baví.

Týna
O cestovní ruch jsem se zajímala už od střední školy, kde jsem ho také studovala, a protože jsem věděla, že bych se v oblasti cestovního ruchu chtěla pohybovat i nadále, při výběru oboru na vysoké škole jsem měla jasno. Do spolku jsem se přihlásila, protože jsem chtěla poznat nové lidi se stejnými zájmy a získat zkušenosti a kontakty, které by se mi mohli v budoucnu hodit. Za velkou výhodu také považuji možnost účastnit se různých akcí spojených s cestovním ruchem, na kterých mohu potkat významné lidi z oboru.

Vanda
Odbor cestovní ruch mě vždy lákal, a proto jsem moc ráda, že můžu být součástí spolku, který se jím zabývá. Od malička miluji cestování a vše s ním spojené. Poznávání nových kultur a hlavně nových lidí. V zahraničí jsem dokonce nějakou dobu žila a přineslo mi to do života nové zkušenosti, proto vím, že v budoucnu bych se ráda pracovala právě v oblasti cestovního ruchu. CUFR nabízí různé přednášky a akce, na které se už teď moc těším!

Vendy
Cestovní ruch studuji již od střední školy a vždycky mě velmi bavilo cestování a poznávání nových kultur a lidí. Díky tomu jsem se také rozhodla pokračovat ve studování cestovního ruchu i na vysoké škole. Do CUFRu jsem se přihlásila ze stejného důvodu. Jsem ráda, že jsem v kontaktu s lidmi, kteří mají stejné zájmy jako já a mají navíc zkušenosti, které od nich mohu získat.