My z CUFRu

Marťa R.
Cestování bylo mojí vášní už od malička, proto nebylo velkým překvapením, že jsem se rozhodla cestovní ruch studovat na vysoké škole. Navíc pocházím z Karlovarského kraje, kam se po škole hodlám vrátit, a ve kterém je cestovní ruch významným odvětvím díky lázeňství. Když jsem se rozhodla studovat při mém bakalářském studiu na Univerzitě Hradec Králové cestovní ruch, vždy mě lákalo hotelnictví. Až do takové míry, že bych si jednou chtěla postavit svůj vlastní hotel. V cestovním ruchu je také důležité navazování vztahů a získávání informací, proto jsem se rozhodla stát se součástí CUFRu na VŠE při mém magisterském studiu. O CUFRu jsem věděla již delší dobu, proto jsem se rozhodla být jeho součástí při nástupu na magisterské studium.

Danča
Na střední škole jsem studovala letectví, a tak jsem zvolila na výšce cestovní ruch, jelikož mi může nabídnout širší rozhled do odvětví turismu. Cestování je mi velmi blízké a svůj volný čas ráda trávím právě poznáváním nových míst, buď u nás nebo v zahraničí. Výlety do přírody a spontánní rozhodnutí jsou pro mě to nejlepší a spolek mi rozšiřuje obzory a nabízí mnoho příležitostí. Navíc je super být užitečná a předávat své zážitky, rady a tipy z cest dalším, například prostřednictvím článků na webu.

Týnka
Vždy mě lákalo být ve spolku, proto jsem ráda, že vznikl CUFR a že můžu být jeho součástí. Je to skvělá příležitost, jak potkat lidi z praxe, získat nové přátele a dozvědět se spoustu zajímavostí z oboru, které se na běžných přednáškách ve škole zkrátka nedozvíme. V budoucnu bych se ráda věnovala odvětví cestovních kanceláří a agentur.

Lucka
Jsem ráda, že jsem se mohla hned od prváku stát součástí spolku CUFR, který mi velmi pomohl se na VŠE zorientovat. Cestovní ruch jsem studovala již na střední, a proto jsem neváhala v něm pokračovat. Nejvíce mě zatím zajímá oblast průvodcovských služeb a tímto směrem se ubírají i moje dosavadní zkušenosti. Věřím, že jak CUFR, tak VŠE mi pomůžou se v tomto oboru rozvíjet a přinesou mi nové zkušenosti.

Míša J.
Cestovní ruch mě přitahoval už od malička. Postupem času se od pouhé záliby vidět nová místa, která si mohu odškrtnout z bucket listu, stala srdcová záležitost. Jsem ráda, že jsem se mohla stát součástí CUFRu, který mi ukázal možnosti VŠE. Díky CUFRu se můžu účastnit akcí a přednášek, o které mám zájem a jsou nad rámec výuky, ale taky můžu být ve společnosti skvělých lidí se stejnými zájmy.

Eliška Č.
Od dětství jsem s rodiči cestovala po České republice i do zahraničí. Postupně se pro mě poznávání nových kultur a přírody stalo nejen koníčkem ale i vášní. Studium cestovního ruchu mi umožňuje v tom pokračovat a rozvíjet se. CUFR mi přinesl a dále přináší mnoho dobrých věcí. Díky CUFRu jsem se snadno zorientovala ve škole. Setkávám se s lidmi z oboru, jejichž zkušenosti jsou velmi cenné. Dozvídám se poznatky o cestovním ruchu, které nás ve škole nenaučí. Navíc jsem získala nová přátelství, provázející mě nejenom ve škole.

Jirka
Ke studiu cestovního ruchu jsem se rozhodl, protože cestování je pro mě jednou z nejdůležitějších věcí. Dlouho jsem se odhodlával k přihlášení do CUFRu, ale jsem moc rád, že jsem to udělal, je skvělé být ve spolku s tolika skvělými lidmi. Líbí se mi zde možnost nabrat zajímavé zkušenosti, získat cenné kontakty z oboru a také rozvíjet své dovednosti. Nejvíce mne v cestovním ruchu zajímá oblast destinačního managementu a letecké dopravy a rád bych se jedné z těchto oblastí věnoval i v budoucnu.

Lůca
Studium cestovního ruchu jsem zvolila, protože perfektně kombinuje moje zájmy – cestování, jazyky a poznávání nových míst a kultur. O to větší mám radost, že mám tu možnost být členkou CUFRu a podílet se na jeho fungování a účastnit se nejrůznějších akcí. Nejvíce si na spolku vážím toho, že propojuje studenty napříč ročníky a vytváří prostor pro předání cenných rad a zkušeností. Co se týče oblastí cestovního ruchu, tak mne to nejvíce táhne k hotelnictví, tak uvidíme, jak se mi poštěstí.

Eliška L.
V oboru cestovního ruchu jsem našla kombinaci předmětů, které mě vždy bavily, a proto jsem se ho rozhodla studovat. Zatím nemám přesnou představu, kam mě zavede budoucnost po studiu. Hlavně se snažím řídit tím, abych dělala, co mě dělá šťastnou a to zatím cestovní ruch splňuje.

Klárka
Asi jako každý v oboru cestovní ruch i já miluju cestovaní už od malička. Ráda poznávám nové kultury, jazyky a lidi. Díky tomuto spolku se k cestovnímu ruchu dostanu ještě blíž a co víc, vše můžu sdílet s lidmi, kteří jsou v této oblasti stejně zapálení a rozumí mi. Mimo to zde poznávám studenty ze všech ročníků, což mi jako nováčkovi dělá studium příjemnějším. Jsem ráda, že jsem dostala příležitost stát se jedním ze členů a těším se na vše, co mi CUFR přinese.

Marťa
K cestovnímu ruchu jsem se dostala vlastně trochu náhodou. Původně jsem směřovala k dentální hygieně, což je trochu z opačného konce. Ale pak to u mě vyhrál cestovní ruch právě kvůli jazykům, cestování a poznávání nových lidí. CUFR mi umožňuje více se ponořit do tohoto oboru, poznat nové lidi a získat tipy od starších kolegů. Přihlásila jsem se do CUFRu, protože se mi líbí, jak je spolek menší a všichni spolu navzájem komunikují. Do budoucna zatím nevím, kam má cesta povede, ale hlavně chci dělat něco, co mě baví.

Barča
Studium cestovního ruchu jsem si vybrala hlavně proto, že mě baví jazyky. Tento obor nabízí studium jazyků v kombinaci s dalšími předměty zaměřenými například na ubytovací a restaurační zařízení a já hned věděla, že to pro mě bude to pravé ořechové. Nemalým důvodem bylo však i to, že mám ráda cestování, asi jako každý v tomto oboru. Do CUFRu jsem se přihlásila proto, že nabízí spoustu skvělých příležitostí, ať už poznávání nových lidí z oboru, cenné rady od starších spolužáků nebo získání mnoha zajímavých informací ohledně tématu cestovního ruchu.