My z CUFRu

Kateřina
Nejsem zrovna zastánce sezení na přednáškách, a proto mám na CUFR spoustu času. Nejvíc oceňuji, že díky němu poznávám spoustu lidí z praxe ale hlavně ostatních studentů. Práce pro CUFR není nikdy stereotypem a rozšiřuji si díky ní svoje obzory,
ať už v mých preferovaných oblastech cestovního ruchu, destinačním managementu a domácím cestovním ruchu, tak i v dalších zajímavých odvětvích.

Nela
Jsem moc ráda, že jsme se v CUFRu sešli s lidmi, kteří chtějí, stejně jako já, světu ukázat, že tento obor má rozhodně co nabídnout. Ráda bych dala spolužákům možnost se znát, spolupracovat, mít větší rozhled, užít si srandu a dostat zajímavé příležitosti. Na cestovním ruchu mám ráda jeho rozmanitost, takže mě láká spousta jeho směrů, teď ale vím, že moje srdce na pár let získala letecká doprava.

Tereza
Nikdy jsme nečekala, že mě obor cestovní ruch takhle uchvátí. Už na střední škole mě ale bavily jazyky a cestování, a tak jsem si vybrala ke svému dalšímu studiu cestovní ruch na VŠE, která se později stala mou srdcovou záležitostí. Jsem ráda, že jsme založili tenhle spolek, který dosud na VŠE chyběl. Na cestovním ruchu mě baví, že nabízí široké uplatnění. Každý si může vybrat. Už teď se ve spolku všichni ubíráme trochu jiným směrem, avšak dohromady tvoříme perfektní tým, kde se navzájem doplňujeme. Mě nejvíc zajímá udržitelný a sportovní CR. Momentálně pracuji v cestovní kanceláři, a zároveň i v hotelu. V CUFRu mám na starosti zejména PR.

Jan
Aktuálně jsem ve druhém ročníku magisterského studia a mou vedlejší specializací jsou komerční jazyky. Jsem rád, že mohu být součástí CUFR týmu a doufám, že budeme úspěšní nejen ve své vlastní činnosti, ale také v prohlubování spolupráce s katedrou. Své budoucí uplatnění bych rád směřoval do oblasti dopravy, případně destinačního managementu. Mými koníčky jsou geografie, cestování a cizí jazyky.

Eva
Přestože je mé studium na VŠE téměř u konce, jsem moc ráda, že jsem měla možnost podílet se na vzniku CUFRu. Myslím si, že podobná platforma pro studenty cestovního ruchu na VŠE chyběla. Mou velkou motivací je propojení studentů z různých ročníků a setkání s odborníky z praxe. V CUFRu vidím velký potenciál a velký přínos pro studenty. Členství v něm beru jako další výzvu a přeji spolku mnoho úspěšných let.

Jan
Jsem velice rád, že jsem se přidal do spolku jako je CUFR, a že mě všichni členové vřele přivítali jako článek v takto milém kolektivu. Zaslat přihlášku jsem se rozhodl, protože rád cestuji a poznávám nové lidi. Až později jsem zjistil, že CUFR má mnohem větší potenciál než organizaci přednášek, workshopů a vzdělávání lidí o cestovním ruchu. Například díky radám od starších studentů ze stejného oboru jsem se na VŠE zorientoval mnohem rychleji. Proto mám nyní ze studia hlavně radost a ne obavy.

Kristýna
Jsem součástí event týmu, tudíž budu organizovat setkání s odborníky. Zároveň jsem součástí propagačního týmu, kde máme na starosti PR spolku. V budoucnu bych se ráda uplatnila v hotelnictví a gastronomii. Ve volném čase ráda fotím, čtu a cestuji. Jsem ráda, že jsem mohla být u zrodu CUFRu a doufám, že jsme společně začali něco velkého.

Kristýna
Aktuálně studuji cestovní ruch na magistru a mou vedlejší specializací jsou komerční jazyky. Důvodem pro volbu oboru cestovní ruch pro mne byla, asi tak jako u mnoha studentů cestovního ruchu, láska k cestování. Mám za sebou výměnné studijní pobyty v Německu a na Novém Zélandu a jeden pracovní WaT v USA . V CUFRu jsem se přidala do events týmu, kde organizujeme přednášky s odborníky, workshopy, exkurze a spoustu dalších skvělých akcí. Myslím si, že CUFR perfektně napomáhá ke zviditelnění našeho sice poměrně malého, ale zato významného oboru. Podle mě přesně takový spolek, jako je CUFR, u nás na škole mnoho let chyběl a jsem moc ráda, že se na jeho fungování nyní mohu podílet (alespoň po zbytek mého času na VŠE). Z cestovního ruchu mne nejvíce zajímá oblast cestovních kanceláří a agentur.

Jaroslava
Když jsem si na střední podávala přihlášky na vysokou, obor cestovní ruch pro mě byl jasná volba. Když nastala příležitost si na VŠE založit i spolek, opět jsem neváhala a nelituji. Cestovní ruch má obrovský potenciál a ten se v CUFRu snažíme využívat na maximum. V budoucnu bych se ráda pohybovala v oblasti delegátských služeb, což je mou částečnou pracovní náplní již dnes.

Alena
Obor cestovní ruch byl pro mne jasnou volbou, jelikož jsem ho studovala i na střední škole, kde se stal i mým koníčkem. Už během střední školy jsem se snažila vyzkoušet práci v oboru. Zatím jsem si vyzkoušela roli průvodce po kulturní památce, roli pracovníka cestovní kanceláře a roli recepční v hotelu. Těším se na další získané zkušenosti. Proto jsem se také chtěla stát součástí spolku, díky kterému mám možnost setkat se s významnými lidmi z oboru a případně využít příležitostí, které mi CUFR a VŠE nabízí.

Michaela
Cestovní ruch mě přitahoval už od malička. Dlouho očekávaný den, kdy vstoupím znovu do letadla, byl pro mě jednoznačně nejlepší den v roce. Postupem času se od pouhé záliby vidět nová místa, která si mohu odškrtnout z bucket listu, v rámci poznávacích zájezdů, stala srdcová záležitost a začala jsem si organizovat vlastní zájezdy. Jsem ráda, že jsem se mohla stát součástí CUFRu, který mi ukázal možnosti VŠE. Díky CUFRu se můžu účastnit akcí a přednášek, o které mám zájem a jsou nad rámec výuky, ale taky můžu být ve společnosti skvělých lidí se stejnými zájmy.

Lucie
Jsem ráda, že jsem se mohla hned od prváku stát součástí spolku CUFR, který mi velmi pomohl se na VŠE zorientovat. Cestovní ruch jsem studovala již na střední, a proto jsem neváhala v něm pokračovat. Nejvíce mě zatím zajímá oblast průvodcovských služeb a momentálně pracuji jako průvodce po kulturní památce. Věřím, že jak CUFR tak VŠE mi pomůžou se v tomto oboru rozvíjet a přinesou mi nové zkušenosti.

Tereza
Studuji cestovní ruch a jsem nadšená, že se mohu zapojit do spolku, který je přímo spojen s mým oborem. Mohu se tak setkávat s jak lidmi, kteří mají stejné zájmy, tak s profesionály z oboru, kteří nám mohou předat své zkušenosti. Těší mě, že prostřednictvím CUFRu jsme schopni předvést, jak zajímavý a široký pojem cestovní ruch je. V budoucnu bych se ráda věnovala oblasti ekoturismu.

Simona
Jsem ráda, že jsem se odhodlala k přihlášce do klubu CUFRu a velmi si vážím její akceptace ze strany členů. Musím říct, že už tehdy měli všechno krásně zkoordinované a zorientovat se v klubu nebo začlenit se bylo díky tomu pro mě snazší. Z počátku jsem se trošku bála, že toho na mě bude moc – studium, práce a k tomu činnost v oblasti propagace ve spolku. Později jsem však poznala, že mezi členy na nic nejsem sama a dělám navíc něco, co mě naplňuje a skutečně baví. Velkou výhodou jsou navíc přímě informace ke studiu od katedry CR či členů spolku. Doufám, že činnost CUFRu bude ještě mnoho let prospěšná.

Šárka
Jsem ráda, že můžu být součástí CUFRu, který nabízí setkávání lidí se společným zájmem o cestovní ruch. Cestovní ruch je velmi rozmanitý a každý ve spolku se ubírá jiným směrem, přesto tvoříme skvělý tým. V CUFRu jsem součástí event týmu, který zajišťuje přednášky s odborníky. Momentálně pracuji v cestovní agentuře, v budoucnu bych se ráda uplatnila v oblasti eventů nebo cestovních kanceláří a agentur.

Pavlína
Studuji již magisterské studium. Od začátku střední školy jsem věděla, že cestovní ruch chci studovat. A rozhodnutí určitě nelituji. Na cestovním ruchu se mi líbí jeho rozmanitost. Být členkou CUFRu tak považuji za výzvu a zároveň radost, neboť se můžu pravidelně setkávat s lidmi napříč celým studiem, kteří mají stejné nadšení pro náš obor. A co víc, máme možnost načerpat spoustu užitečných informací od lidí z praxe. Do budoucna bych se chtěla věnovat oblasti kongresů a eventů.

Kristýna
Vždy mě lákalo být ve spolku, proto jsem ráda, že vznikl CUFR a že můžu být jeho součástí. Je to skvělá příležitost, jak potkat lidi z praxe, získat nové přátele a dozvědět se spoustu zajímavostí z oboru, které se na běžných přednáškách ve škole zkrátka nedozvíme. V budoucnu bych se ráda věnovala odvětví cestovních kanceláří a agentur.