Co vše jsme nabídli v zimním semestru 2021

Co vše jsme nabídli v zimním semestru 2021

V zimním semestru jsme se konečně rozloučili s online výukou a vrátili jsme se zpět do lavic. Hurá! I naše první akce semestru tak mohla proběhnout offline v prostorách VŠE. Náš bývalý spolužák a člen CUFRu Honza Kozár nás seznámil s činností Prague City Tourism a představil nám projekt V Praze jako doma, který během předchozích dvou let významně přispěl k návštěvnosti našeho hlavního města po náročných vlnách pandemie koronaviru. Do projektu se zapojilo několik set ubytovacích zařízení a přes 60 atraktivit cestovního ruchu. Za jednu noc v ubytovacím zařízení získali hosté 2 body na osobu, a ty pak bylo možné utratit za volné vstupy do atraktivit v Praze. Honza zhodnotil projekt jako velmi úspěšný, předal nám spoustu zajímavých informací o tom, jak projekt vznikal, a také jsme se dověděli, jaké další projekty Prague City Tourism plánuje dp budoucna. Moc děkujeme za zábavnou přednášku.

Další vydařenou akcí bylo již naše tradiční neformální setkání studentů CR, které jsme uspořádali koncem října. Sešli jsme se v pěkném počtu i rozložení napříč ročníky. Organizátorky Míša, Míša a Týnka nás rozdělili do čtyř týmů, ve kterých jsme si zahráli klasickou seznamovačku (dvě pravdy a jedna lež) a vymysleli jméno týmu. Poté jsme poměřili své síly v kvízu v rámci pěti kategorií – UNESCO, příroda, doprava, moderní dějiny a znalosti o VŠE. Výherci získali hodnotné ceny v podobě CUFRáckého merche 🙂 V průběhu večera se také řešily důležité otázky ohledně studia, jako jsou kredity, počet pokusů na zkoušku, Erasmus, zajímavé předměty, užitečné studijní tipy apod. Všehovšudy to byl příjemně strávený čas a už teď se těšíme na další neformální setkání.

Listopad byl našimi akcemi pořádně nabitý. Hned v úvodu jsme školní učebnu vyměnili za pražské ulice a vydali se na procházku Prahou s Pragulic. To je sociální podnik, který organizuje neobyčejné prohlídky Prahou, na kterých provádějí lidé bez domova a přibližují tak tento způsob života. Nás provázela paní Zuzka, která nám vyprávěla svůj příběh spojený s dlouholetým užíváním drog, popisovala, jak se k drogám dostala, jaký byl její život v porevoluční divoké (devadesátkové) Praze a jaký ho má dnes.

V pražských ulicích se nám zalíbilo, a tak jsme se rozhodli v nich ještě chvíli zůstat a zorganizovali naši první city game – S CUFRem do minulosti. A protože se nám blížil 17. listopad, státní svátek, využili jsme jeho tématiky a připravili jsme si pro vás zábavnou prohlídku Prahy, při které jsme se vydali po stopách tehdejších demonstrantů. Náš „pochod“ nezačal nikde jinde než na Albertově, kde účastníci dostali první úkol, a to spočítat schody, po kterých se kdysi demonstranti museli vydat. Po této ranní rozcvičce jsme pokračovali dál přes Vyšehrad a i nadále nás doprovázeli zábavné úkoly, typu najdi a napodob nejbližší sousoší, nebo odchytni a zeptej se kolemjdoucích, co vědí o 17. listopadu 1989. S přibývajícím časem jsme se nakonec dostali až na Národní třídu a tím pádem i na konec naší první city game. Doufáme, že jste si naší akci užili a i příště se k nám znovu připojíte.

Na poslední den v listopadu byla domluvena přednáška o mobilní aplikaci Placehunter. Jedná se o novou aplikaci, která nabízí přes 250 tipů na výlet. Aplikace ale nenabízí jen to. Obsahuje také otevírací doby, mapy i navigaci přímo na parkoviště nebo rovnou k místu. Nezapomíná ani na naplánování tras po okolí. Autoři Eliška Hudcová a Jaroslav Janouš nám vyprávěli jak na nápad přišli, jak aplikace vznikala, co obsahuje a co plánují do budoucna. Také mluvili o nejnovějším updatu, konkrétně o spolupráci s Amazing Places a Lukášem Hejlíkem a jeho gastromapou. Dále zmínili i jejich fuck-upy, které je procesem prováděly. Mluvili s námi velice otevřeně a konkrétně. Jejich aplikaci můžeme všem jedině doporučit. Každý týden totiž přibudou do aplikace nová místa a brzy se aplikace rozroste i do dalších zemí Evropy. My Elišce a Jardovi moc děkujeme za přednášku a budeme držet palce, aby jim všechno vyšlo podle plánu.

Na závěr bychom Vám chtěli poděkovat za celý CUFR za váš zájem o naše akce během zimního semestru a pokud jste se čirou náhodou ještě žádné akce nezúčastnili, tak rozhodně neváhejte, protože i letní semestr bude rozhodně stát za to. Těšíme se na Vás!

Autoři: Kiki, Lůca D., Klárka Š., Soňa