Zimní semestr 2022 s CUFRem

Zimní semestr 2022 s CUFRem

Čas neúprosně letí, a tak máme za sebou další semestr nabitý zajímavými CUFR akcemi. Tak s námi pojďte zrekapitulovat, co vše jsme pro Vás připravili. 🧡

Zahraj si kufr s CUFRem – 5. 10. 2022

Jak je již v našem spolku dobrým zvykem, tak jsme zahájili semestr neformálním setkáním. Tentokrát jsme však nezvolili akademickou půdu, ale přesunuli se do restaurace Krákora nedaleko školy (kdo byl na našem herním večeru, tak ví :D). Letos však organizátorky pojaly kvíz vcelku netradičně, a tak se studenti i účastníci z řad vedení utvrdili v tom, že areál VŠE na Žižkově ještě nemají zdaleka prozkoumaný. Poté jsme poměřili síly také v pantomimě a vysvětlování nevšedních slovních spojení a už se večer nachýlil ke konci. My Cufříci jsme si to moc užili, tak doufáme, že i účastníci. 🥰

Exkurze do hotelu – 12. 10. 2022

Ve středu 12. 10. jsme si pro vás připravili exkurzi do hotelu Comfort Hotel Prague City East, který se nachází ve Strašnicích. Tento hotel spadá pod franšízu CPI Hotels, kam patří i značky Clarion, Holiday Inn nebo Buddha-bar. Námi navštívený hotel poskytuje ubytování v americkém stylu. U vstupu na vás čeká americký veterán a pokoje jsou vyzdobené pop-artem. Hotel se také snaží být co nejvíce bezkontaktní. V lobby se nachází self check-in kiosky a řada automatů, které hostům poskytují vše, co během svého pobytu potřebují. Originální je i koncept recepce, která je pojata jako barcepce, kdy zaměstnanci kromě klasického check-in připravují pro hosty různé alkoholické i nealkoholické nápoje. Velmi dbají také na životní prostředí. Úklid pokojů u nich probíhá pouze každý třetí den, neboť tvrdí, že doma si taky neuklízíme celý byt každý den. Snaží se takto podporovat i své zákazníky a vyzývají je ke třídění odpadu tím, že na pokojích mají barevně oddělené koše podle druhu odpadu. Comfort Hotel pořádá i kongresové akce. Nachází se zde 4 konferenční sály pojmenované podle jednotlivých částí New Yorku. K relaxaci mohou návštěvníci využít fitness, hernu nebo odpočinkovou místnost s houpačkami a květinovou stěnou.

Exkurze na letiště – 26. 10. 2022

O dva týdny později, tj. 26. 10. 2022, jsme se zúčastnili velmi hezky připravené exkurze na letišti Václava Havla v Praze. Účast byla velice hojná, za což ještě jednou děkujeme. Na starost nás měl velmi milý pan průvodce, který nás hned na začátku exkurze upozornil, že je naše exkurze výjimečná. 20 minut před začátkem na letišti totiž přistál jeden z padesáti exemplářů letadlového giganta Antonov 124 – v současné době největší nákladní letadlo na světě. První zastávka exkurze tedy vedla přímo k němu. Po letišti jsme se pohybovali v autobuse, který nám zastavoval na určených místech, ven jsme však z bezpečnostních důvodů nemohli. Focením Antonova jsme strávili nejméně 15 minut, byl to však velký zážitek nejen pro nás, ale i pro celý personál letiště. Mít totiž selfíčko s tímhle fešákem je cool 😀 V průběhu exkurze jsme se také dostali do blízkosti ranveje, kde jsme na ohraničené plošince mohli pozorovat několik vzlétání a přistávání letadel pěkně zblízka. Dále jsme se jeli podívat na první budovu letiště ze 30. let, terminál č. 3., který dnes slouží soukromým letům a přijímají se zde státní návštěvy. Nevynechali jsme ani návštěvu supermoderní hasičárny, kterou obsluhují špičkoví hasiči. Překvapivá informace pro nás byla, že k výjezdu na letiště vyjíždějí v průměru každý den jednou. Poslední zastávkou byl hangár, který jsme si celý prošli a mohli jsme se tak zblízka podívat na opravy letadel.

Přednáška o úspěšném areálu Monínec – 23. 11. 2022

Ke konci listopadu přišla na řadu přednáška v pravém slova smyslu, která proběhla na půdě VŠE. Naše pozvání přijal pan Jaroslav Krejčí, který je výkonným ředitelem Areálu Monínec, který se nachází u hranic Středočeského a Jihočeského kraje nedaleko obce Sedlec-Prčice. Pan Krejčí nám povyprávěl o skromných začátcích, o tom, jak byl areál původně určen k likvidaci, ale jak ho svou rodinnou pílí udrželi při životě. Business je ale především o kontaktech a cestovní ruch jakbysmet, takže nemálo času investovali do budování sítě kontaktů, ze které čerpají dodnes. Mimo jiné jsme se také dozvěděli, jak a kdy vstoupila do hry společnost Trigema coby investor. Dále jsme nahlédli pod pokličku nápadu na zimní sezónu a jak probíhalo její postupné (nelehké) budování, na jaké segmenty cílí a jaké jsou plány do budoucna. Celkově to bylo velice příjemné a přínosné povídání, což se odrazilo i v závěrečné diskuzi v podobě zvídavých dotazů. 

A pokud nevíte, kam vyrazit výlet, tak rozhodně neváhejte a vyražte na Monínec. V současnosti areál nabízí velmi pestré zimní i letní vyžití především pro rodiny s dětmi, ale na své si tam přijde kdokoliv!

Minigolf – 7. 12. 2022

Poslední (rozlučkovou) akcí tohoto semestru byla návštěva Prague Golf&Games, kde jsme poměřili naše síly nejen v minigolfu. Netradiční ultrafialové prostředí bylo navíc doplněno i o pražské architektonické skvosty (např. Petřínská rozhledna či Karlův most) či o zajímavá fakta o České republice. Užili jsme si krásnou předvánoční atmosféru a alespoň na chvíli pustili všechny zkoušky z hlavy a nechali se pohltit zdravou soutěživostí, jak je vidět i na některých fotkách. 😀

And that’s a wrap za nás z CUFRu pro tento semestr. Moc děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravách a realizaci našich akcí, a také těm, kteří se jich zúčastnili. Těšíme se na Vás zase v dalším semestru. 

Autoři: Lůca Dv., Lucka Du., Martina R.