Výlet do Karlových Varů

Výlet do Karlových Varů

O druhém červencovém víkendu jsme se rozhodli navštívit krásné lázeňské město Karlovy Vary. Plán byl jasný – čekala nás Ohře, turistika, poznávání města a také gurmánské zážitky. Páteční cesta z Prahy trvala asi dvě hodiny a večer jsme se při vaření večeře již kochali nádherným výhledem na centrum města.

V sobotu ráno jsme jeli do Královského Poříčí a odtud vyrazili po řece zpět do Karlových Varů přes město Loket a Svatošské skály. I když zpočátku předpověď počasí nevypadala příliš příznivě, naše nadšení to neutlumilo, a nakonec jsme díky šikovným kormidelníkům bez zádrhelů a s dobrou náladou dorazili do cíle. Večer nás čekala mexická restaurace, skvělé drinky, koncert kapely Mirai před hotelem Thermal, a pak procházka po nočních Varech.

Neděli jsme věnovali turistice a krásným výhledům. Nejdříve byla na programu nově zrekonstruovaná Goethova vyhlídka, stezka plná strašidel a Tři kříže, poté jízda lanovkou, vyhlídka Petra Velikého a Jelení skok (se sochou skákajícího kamzíka :D). Našel se čas i na ochutnání tradičních lázeňských oplatek a minerálních pramenů. Pak už jsme se museli rozloučit.

Díky všem za účast, byli jste skvělí!

autor: Kiki