Vánoční oslavy 60 let cestovního ruchu na VŠE

Vánoční oslavy 60 let cestovního ruchu na VŠE

K příležitosti jubilejního výročí 60 let výuky cestovního ruchu na VŠE a blížícím se Vánocům se CUFR rozhodl si konec zimního semestru zpříjemnit a uspořádal 6.12. 2019 v Akademickém klubu oslavu s vánoční tématikou. Během krásného večera jsme si připomněli, co vše se v posledních letech na škole a v cestovním ruchu událo, a také jsme při té příležitosti oslavili i 1 rok od založení našeho spolku.

Samotnému večeru předcházela fotosoutěž na téma „Jak se cestovalo za posledních 60 let“. Ze zaslaných fotek se vytvořilo video s chronologickým sledem, které nás v začátku večera uvedlo do nostalgické nálady a připomnělo nám, jak rychle se cestovní ruch mění a vyvíjí. Tím se dostáváme k samostatnému průběhu večera. Začali jsme, jak to tak bohužel bývá, s lehkým zpožděním, jelikož jsme čekali na opozdilce a nechtěli jsme je o úvod večera připravit. Jako první k nám promluvila naše vedoucí katedry paní doktorka Liběna Jarolímková, která nám ukázala, co vše naše katedra Cestovního ruchu za svou dobu činnosti zvládla udělat a jaké má vyhlídky do budoucna. S přáním mnoha úspěchů do nového roku nejen CUFRu, ale i celé katedře a všem studentům promluvila bývalá vedoucí katedry paní doktorka Vlasta Malá. Po přípitku následovalo ještě stručné shrnutí činnosti a dosavadních úspěchů CUFRu, které nám představila naše předsedkyně Kačka a její zástupkyně Nela. Mezi tyto dvě prezentace byly vloženy dvě kulturní vložky v podobě básní na aktuální téma památky UNESCO.

V další části večera následovaly dvě hry zakončené volnou zábavou a rautem. První hra byl kvíz na téma cestovního ruchu a druhá byla hra „najdi svou dvojici“. Každý podle svého lístečku byl z určité země a bez použití zakázaných slov musel najít svého partnera ze stejné země a spolu pak vyplnit list s otázkami o dané zemi. Vítězové z obou her obdrželi hodnotné odměny od našich sponzorů. Po skvělém rautu poskytnutém akademickým klubem byl čas na volnou zábavu, při které jste si mohli vyzkoušet tradiční vánoční zvyky, jako je malování perníčků, zapálení svíček na vodě, zdobení stromečku, hod botou a jiné.  Byla zde i kniha, do které mohli účastníci psát své zkušenosti, co jim KCR dala a co jí přejí do dalších let.

V úplném závěru došlo k vyhlášení tomboly, do které se během celého večera mohly kupovat lístky. Rozdali jsme přes 30 krásných balíčků od sponzorů, jako byli časopis COT, Czech Tourism, PCT, FMV, Hotel Marriott a Intercontinental, a další. Vybrané peníze šly na dobrou věc, a to na vánoční dárky do dětských domovů nadace Srdce na dlani. Mysleli jsme ale i na ostatní, a proto každý zúčastněný při odchodu dostal perníček ve tvaru našeho znaku a to kufru.

Po celou dobu oslav panovala příjemná a klidná atmosféra. Večer se povedl nadmíru očekávání, a proto doufáme, že budeme moci pořádat víc takových akcí. Děkujeme vám všem za účast a doufáme, že třeba za rok se sejdeme na podobné události.

autor: Míša