Úspěch studentek cestovního ruchu v soutěži na EuroregionTour

Úspěch studentek cestovního ruchu v soutěži na EuroregionTour

V pátek 15. března 2019 jsme se společně s Markétou Mentelovou, studentkou 5. ročníku oboru Cestovní ruch zúčastnily veletrhu EuroregionTour, který se konal v Jablonci nad Nisou. V rámci veletrhu se koná každoročně soutěž středních odborných škol a vysokých škol cestovního ruchu. Tento rok měly týmy vytvořit prezentaci na téma: „Zážitková turistika s využitím tradičního řemesla v cestovním ruchu dané destinace“.

Na soutěž nás přihlásila paní Ing. et Ing. Markéta Kalábová, Ph.D., tudíž téma naší prezentace bylo jasné – lovecký cestovní ruch, na který se paní doktorka Kalábová specializuje. Velice nám při tvorbě pomohla, ukázala nám, jaké možnosti existují pro region Liberecký kraj a při tvorbě prezentace byla skvělým mentorem.

S Markétou jsme na soutěži prezentovaly jako poslední. Mohly jsme se tedy podívat na prezentace středních odborných škol a vidět naše možné potenciální spolužáky. Úroveň některých prezentací byla opravdu na vysoké úrovni. Obzvlášť na nás zapůsobily ty, ve kterých byl zakomponovaný nějaký zážitek i pro nás, jako například reálná prohlídka výrobny českých hraček či návštěva cestovní kanceláře, ve které jedna studentka druhé ukazovala destinaci pomocí prezentace na rovině prodejce – zákazník. Tato prezentace také vyhrála ve skupině středních odborných škol. Naše prezentace o Loveckém cestovním ruchu v Libereckém kraji, dle hodnocení porotců, velice zapůsobila a získaly jsme 1. místo. Byla to skvělá zkušenost. Obě dvě jsme se během tvorby prezentace dozvěděly nové informace z odvětví loveckého cestovního ruchu, který má v České republice ne úplně využitý ale přitom velký potenciál. Vyzkoušely jsme si prezentovat před několika desítkami posluchačů a získaly nové zkušenosti.

V rámci soutěže jsme navštívily i samotný veletrh, na kterém se prezentovaly regiony České republiky společně s regiony našich sousedních zemí. Mohly jsme načerpat inspiraci a podívat se, jak propagace destinací funguje v praxi. Celý výlet do Jablonce jsme si velice užily a jsme rády, že jsme mohly obor Cestovní ruch na VŠE takto reprezentovat.

autor: Karolína Preclíková
(studentka 3. ročníku oboru Cestovní ruch a regionální rozvoj)