Naše akce v letním semestru 2021

Naše akce v letním semestru 2021

I přesto, že se výuka na VŠE konala opět online, CUFR nezahálel. Během letního semestru jsme pro vás zorganizovali celkem tři online přednášky s odborníky a připravili v pořadí již druhou únikovku v MS Teams.

Ve středu 10. března se nám i přes určité komplikace podařilo úspěšně odstartovat první přednáškou. Naším hostem byl Pavel Pichler z TravelBakers. Udělal nám malou exkurzi do světa domněnkologie. Vysvětlil nám, jak mohou domněnky vznikat, jak se rozvíjejí, ale také to, jak se jim vyvarovat. Dále nás motivoval k tomu, abychom důkladně poznávali svou cílovou skupinu. Ptali se jí, pozorovali ji, trávili s ní čas, a vytvářeli si tak konkrétní persóny. Komunikace a data, to je základ.

Naše další akce byla únikovka – tentokrát s velikonoční tématikou. Velikonoční únikovky se na konci března zúčastnilo dohromady šest týmů. Účastníci potrápili mozkové buňky a věříme, že si řešení záludných úkolů užili. Všechny týmy se úspěšně dostaly až na konec a podařilo se jim „utéct z okresu“, což bylo v březnu velmi aktuálním tématem.

Druhou přednášku semestru u nás měl 13. dubna Tomáš Machálek z Go2 CAMPER, který je absolventem VŠE. Dozvěděli jsme se, jak cestovní kancelář Go2 zareagovala na rostoucí popularitu karavaningu, k níž přispěla současná nepříznivá situace v cestovním ruchu způsobená covidem a protiepidemickými opatřeními. Vznikl tak online vyhledávač, díky němuž můžete vybírat karavany pro vaši dovolenou, a to po celém světě. Během přednášky se také dostalo na vlastní zkušenosti přednášejícího z cestování v obytném voze a na tipy, jak cestovat po Novém Zélandu.

Poslední akce semestru se konala 4. května. Po téměř roce a půl u nás opět přednášel Vojen Smíšek, tentokrát spolu s Tomášem Polanským, ředitelem destinační společnosti Českobudějovicko-Hlubocko. Na přednášce s názvem Cestovní ruch v praxi jsme si zopakovali, jaké jsou úkoly destinačního managementu a jak funguje certifikace destinačních společností. Dozvěděli jsme se také o strategii destinace Českobudějovicko-Hlubocko pro tento i příští roky.

Děkujeme všem přednášejícím za jejich čas a spoustu informací, které nám předali. Také děkujeme všem účastníkům našich akcí za podporu.

Budeme se na vás těšit zase v zimním semestru.

Váš CUFR

Autor: Kiki