Holiday World 2019

Holiday World 2019

Ve dnech 21. – 24. února 2019 se dveře areálu holešovického Výstaviště v Praze otevřely návštěvníkům 28. ročníku mezinárodního veletrhu cestovního ruchu HOLIDAY WORLD, jehož letošní novinkou bylo spojení s veletrhem PAMÁTKY – MUZEA – ŘEMESLA. Avšak tradičně se zde současně konal i gastronomický veletrh TOP GASTRO & HOTEL. Čtvrtek a pátek byl určen odborníkům, v sobotu a neděli si na své přišla i široká veřejnost. A my jsme samozřejmě nesměli chybět.

Veletrh HOLIDAY WORLD je nejvýznamnější akcí svého druhu v celé střední Evropě. V celém areálu mělo své stánky více než 40 zemí světa, u kterých jsme se dozvěděli o dané destinaci více informací, vzali si jejich prospekty a od některých jsme dostali dokonce i ochutnat tamní specialitu.  

V pravém křídle areálu nás čekaly převážně stánky se zahraničními destinacemi. Povídali jsme si například se zástupcem ambasády Peru, zjistili, co je potřeba zařídit před návštěvou Jižní Ameriky a ochutnali víno ze Slovinska. Mimo jiné se zde konaly i soutěže, kde jsme mohli vyhrát hodnotné ceny nebo si například objednat zájezd za nižší cenu. Tato možnost zlákala i naše členy. Jedna z nás je nyní bohatší o tričko. Velmi nás také ohromil Hotelbus, který nabízí čím dál tím využívanější způsob cestování.

Patrioty spíše uchvátila vstupní hala, kde se nacházely stánky všech koutů České republiky. Zástupci regionů nás lákali na cyklovýlety, adrenalinové zážitky, ale i na jejich tradiční regionální produkty.  Ani zde nechybělo občerstvení či nápoje. Ochutnali jsme tedy například koblihy z Milevska či syrečky z Olomouce, ostravskou klobásu nebo kravský sýr.

Co se týče gastronomického veletrhu, TOP GASTRO & HOTEL se v Praze konal již 13. rokem. Mimo ochutnávání a nakupování jsme zde mohli přímo vaření i sledovat.  Tento veletrh není samozřejmě jen o jídle, nechyběly zde například spotřebiče do kuchyně či nábytek do vnitřních prostor a do zahrad.

Celé dny se zde konal doprovodný program, ve kterém jsme si mohli poslechnout cestovatelské tipy od Ladislava Zibury, dozvědět se novinky v cestovním ruchu od CzechTourismu, podívat se na indonéské vystoupení a mnoho dalšího.

Závěrem bychom rádi poděkovali pořadatelům veletrhu za poskytnutí volných vstupenek pro celý CUFR. Z profesního hlediska nás účast na veletrhu posunula zase o kousek dál a už se těšíme na příští ročník.

autoři: Jája, Kačka