Den otevřených dveří na FMV

Den otevřených dveří na FMV

V sobotu 19. ledna 2019 se uskutečnil Den otevřených dveří Fakulty mezinárodních vztahů na VŠE. Pro CUFR to byl obzvlášť speciální den. Poprvé jsme měli veřejně oznámit existenci našeho spolku.

Před oficiální prezentací bylo potřeba vymyslet, jak vlastně bude vypadat. Nápadů jsme měli spoustu, ale nikdo se nechtěl ujmout slova. Nakonec jsme vybrali Nelu s Evou, které se svého úkolu zhostily bravurně. Poté, co členky PR Katedry cestovního ruchu řekly něco málo ke studentskému životu a vedoucí katedry Ing. Liběna Jarolímková PhD. a její zástupkyně Ing. et. Ing. Markéta Kalábová PhD. zasvětily budoucí studenty prvního ročníku do studijního plánu našeho oboru a podmínek přijímacího řízení, přišla řada na CUFR.

Holky stručně shrnuly, jak jsme vznikli, představily aktivity, kterým se chceme věnovat, nabídly možnost stát se členem CUFRu a nakonec všechny pozvaly na křest našeho kufříku. Ten byl samozřejmě důležitou součástí naší prezentace.

Velmi nás potěšilo, jaký zájem publikum projevilo o naše zkušenosti se studiem oboru Cestovní ruch, potažmo s přijímacím řízením. Po několika nesmělých dotazech určených primárně vedení katedry následovaly ty určené právě nám – studentům. Díky tomu, že každý z nás přispěl svou troškou do mlýna, se nám podařilo zodpovědět všechny otázky.

Věříme, že se nám povedlo zlákat pár lidí ke studiu Cestovního ruchu na VŠE a že ty ostatní jsme snad aspoň neodradili. Účast na dni otevřených dveří byla úžasná zkušenost, za kterou jsme moc vděční. Hlavně chceme ale poděkovat publiku. Byli jste úžasní posluchači a moc se těšíme, až se v příštím semestru potkáme třeba právě na některé z akcí CUFRu. Přejeme vám hodně štěstí u přijímacích zkoušek a ahoj v září!

autor: Kačka