CUFR se po roce vrátil na Holiday World

CUFR se po roce vrátil na Holiday World

Ve dnech 13. – 16. února 2020 se konal již 29. ročník mezinárodního veletrhu cestovního ruchu a regionální turistiky Holiday World & Region World  nově v areálu PVA EXPO Letňany, kam se z Holešovického výstaviště přesunula celá akce. Další novinkou tohoto ročníku byla možnost vstupu laické veřejnosti již v pátek od 14. hodin. Nicméně my jako studenti cestovního ruchu jsme měli možnost strávit v areálu celý páteční den, který byl částečně vyhrazen pro odbornou veřejnost.

Mezinárodní veletrh Holiday World je nejvýznamnější akce svého druhu nejen u nás v České republice, ale také ve střední Evropě. V rozlehlém prostoru areálu se nacházelo desítek českých vystavovatelů z nejrůznějších oblastí cestovního ruchu, například cestovní kanceláře, agentury, centrály cestovního ruchu, stravovací služby, doprava, organizátoři kongresů, zájmové organizace, rezervační a informační systémy, průvodcovské a pojišťovací služby, nakladatelství a mnoho dalších. Své zastoupení mělo také více než 40 států ze všech kontinentů světa.

My jsme si prošli celý areál, jenž byl rozdělen do několik hal, hned několikrát. Zhlédli jsme národní tance Dominikánské republiky a Indonésie, vyzkoušeli si virtuální realitu, díky které jsme se na pár minut dostali na pravé africké safari, pozdravili maškary, se kterými jsme se fotili minulý rok, viděli barmanskou show, popovídali si s několika stánkaři, nasbírali několik letáků a prospektů a v neposlední řadě jsme ochutnali několik dobrot z různých koutů světa. Nejvíce nás zaujalo pravé mexické burrito, vietnamské rolky, italské cannoli a tradiční španělská sangria. Na odvážnější jedince pak například čekala ochutnávka křupavých červů. U kulinářského koutu se nacházelo také podium, na kterém po celý den probíhal doprovodný program, včetně mužské módní přehlídky a hudebního vystoupení talentovaných hráček na smyčcové hudební nástroje. Další doprovodný program na ostatních jevištích byl ve formě přednášek a promítání. K vidění byla například přednáška s názvem Toulky po Maledivách, Polsko dovolená nejen na Baltu či Expediční kamera Surf Kuba.

Závěrem bych chtěla poděkovat pořadatelům nejen za skvělou atmosféru v průběhu celého stráveného dne na veletrhu, ale také za poskytnutí 10 volných vstupenek do soutěží na našem Facebooku a Instagramu. Děkujeme za načerpání inspirace jak pro osobní tak profesní život a těšíme se na zase za rok!

Autor: Pavlína