10 projektů, o kterých víme díky Travelconu 2021

10 projektů, o kterých víme díky Travelconu 2021

Každý rok vám přinášíme přehled dění z Travelconu. Samozřejmostí je to i letos, ale abychom byli upřímní, jen sepisovat dění je pro nás stejná nuda, jako pro vás to číst. Proto jsme se letos rozhodli pro trochu jiný koncept a přinášíme vám přehled 10 nejzajímavějších projektů, o kterých jsme se díky Travelconu dozvěděli.

1. Grafický odpad
Prostřednictvím Facebookové stránky a Instagramu poukazuje Grafický odpad na problematiku grafického „designu“ v českých městech. Zároveň zviditelňují problematiku reklamního smogu, jejíž řešení je stále aktuálnější.

2. Přidej se a strhni to
Iniciativa podporuje odstraňování nelegální reklamy v České republice. Samotní členové komunity tuto reklamu vyhledávají, zjišťují, zda na její umístění existuje povolení, a následně tlačí na její odstranění. Více se dozvíte na jejich Facebookových stránkách.

3. Budějckej podcast
Chcete se o destinaci Budějovicka dozvědět co nejvíce, poznat místní, jejich kulturu a podniky z trochu jiné perspektivy? Přesně proto je tu Budějckej podcast. Vedle spotify ho naleznete i na youtube, takže mu určitě dejte šanci.

4. Nejsem prase
Problematika znečištěných lesů, luk a strání… Konec poetického okénka. Zkrátka to, že je bordel, kam se člověk podívá, víme všichni. Myslíte si, že pomůže nekonečné uklízení? Samozřejmě že to není dlouhodobě udržitelné. Proto vznikla iniciativa #nejsemprase, která, vedle uklízení zmíněného bordelu, klade důraz na edukaci a výchovu dospělých i dětí.

5. Ukliďme Česko a Keep it Clean
Tuhle iniciativu asi nemusíme představovat, ale stejně si ji tu s dovolením odložíme. Ukliďme Česko pořádá úklidy po celé republice a určitě si naši pozornost zaslouží. Keep it Clean funguje na velmi podobném principu. Každá taková iniciativa je rozhodně krokem k lepšímu životnímu prostředí na našich nejfrekventovanějších místech.

6. Doby Hory
Teď tady máme něco od našich slovenských sousedů, Doby Hory. Zaregistrujte se do výzvy, zdolejte vrcholy, užijte si spoustu zážitků a pomozte přírodě. Nejen že za splněnou výzvu získáte medaili, ale za každý váš pokořený vrchol bude zasazen jeden strom. Jdete do toho?

7. WeloveŠumava
Máte rádi Instagramové profily, které ukazují krásu České republiky? A víte, že každý takový přispívá k overtourismu na těchto místech? WeloveŠumava vznikl jako propagace Šumavy, která chce ale do destinace i vracet. Pořádají úklidy, sází stromy, ale hlavně šíří myšlenku cestování s respektem k destinaci.

8. Jíme jih
Jíme jih je spolek jihočeských restaurací, které vaří převážně z lokálních surovin od místních dodavatelů a dávají tak tradiční jihočeské kuchyni úplně jiný rozměr. V současné době je najdete v Českých Budějovicích, Táboře, Strakonicích a Kbelnici. Tak si udělejte výlet na jih a ochutnejte jeho pravou chuť!

9. Prázdniny na venkově
Pamatujete si na prázdniny u babičky? Domů chodit jen na oběd a večeři, sbírat borůvky a houby, krmit králíky a slepice. To je nostalgie, co? Czechtourism se na tomto rozhodl postavit jeden ze svých turistických produktů, Prázdniny na venkově. Tak co, už si bookujete ubytování?

10. V karavanu po Česku
Současná situace nahrává cestování po vlastní ose. Do tohoto trendu se naprosto skvěle trefil pořad České televize V karavanu po Česku. Procestujte v karavanu s Alešem Hámou 6 našich krajů a poznejte blíž jejich kulturu.

Autor: Kačka

Foto: Travelcon