Zimní semestr 2023 – v hlavní roli: CUFR 🧳

Zimní semestr 2023 – v hlavní roli: CUFR 🧳

Kolečka v CUFRu se neustále točí, a tak jsme pro Vás (i pro nás) i v zimním semestru zorganizovali opět několik různorodých akcí. Pojďte si tedy rychle osvěžit paměť, než se roztrhne pytel s letními akcemi. 😇

Seznamovák FMV – 4.-5. 9. 2023

Jako první jste nás mohli zaznamenat na Seznamováku FMV, kam vyrazily na výpomoc organizátorům Danča s Lůcou. Mohli jste je vidět jako řecké bohy/bohyně, vyzkoušet si s nimi předávat kelímek pomocí nafukovacích balónků či je večer potkat u táboráku a dozvědět se něco užitečného o studiu na VŠE obecně, ale především o studiu cestovního ruchu/turismu. 😊

Neformální setkání s katedrou – 26. 9. 2023

Nicméně první oficiální akcí bylo tradiční setkání s katedrou. Tentokrát jsme vyrazili do restaurace Sou100 Žižkov, kam za námi dorazili pan doktor Černý (vedoucí katedry) a další členové katedry a fakulty – paní magistra Lukášová, pan doktor Vaško, pan docent Janeček a pan doktor Houska. V úvodní části jsme pokládali otázky od studentů např. ohledně fungování katedry, vedení bakalářských a diplomových prací, závěrečných zkoušek apod. V druhé části šlo spíše o neformálnější debatu nad směřováním katedry, spolku či našich budoucích profesních životech.

Exkurze do restaurace Červený Jelen – 18. 10. 2023

A teď už je konečně na řadě první pořádná akce. Ve středu 18. 10. jsme se všichni sešli přesně v 18:00 před vchodem do luxusní restaurace Červený Jelen. Přivítala nás velice milá a energická slečna ze Sales & Events oddělení, která nás ihned uvedla do příjemné atmosféry restaurace. Po odložení kabátů a tašek nás začala seznamovat se základními fakty o restauraci. Dozvěděli jsme se, že restaurace má dohromady 4 patra, každé je určené konkrétnímu účelu, dále kde se nachází kuchyně či jaká je hierarchie mezi zaměstnanci a v neposlední řadě to, že šéfkuchařem této restaurace je známý a velmi úspěšný kuchař Marek Fichtner. 

Po této uvítací části jsme se přesunuli do nejspodnějšího patra restaurace, kterému se říká klubovna. Zde se nám naskytl dobrý výhled na všechny patra restaurace a slečna průvodkyně nám prozradila důležitá fakta z historie. Dozvěděli jsme se tak, proč se restaurace jmenuje Červený Jelen nebo že prostory dříve sloužily jako banka a bankovní trezor. Následně jsme se vydali do dalších pater, která jsou určena pro běžné zákazníky restaurace a nakonec jsme vyšli po schodech až do čtvrtého patra, kde se nacházejí salonky. Zde jsme si poslechli další zajímavé informace o managementu, zásobování restaurace nebo o pořádání nejrůznějších akcí. Všechny zvídavé dotazy byly zodpovězeny, načež oficiální část exkurze skončila. Naše výprava však měla v restauraci zarezervovaný stůl a jako bonus také jedno pivo či víno pro každého zdarma. Následovalo tedy příjemné posezení s kamarády a kolegy z oboru. Všem se nám exkurze velice líbila a těšíme se na další podobné akce.

Pubquiz s CUFRem – 15. 11. 2023

Další na řadě byl pubquiz, který se konal v naší oblíbené Pumě který se nesl sice v o něco komornějším stylu kvůli všudypřítomným nemocem, ale i tak jsem si užili příjemný večer. Holky nás s otázkami tentokrát totiž vůbec nešetřily. Tématem byla doprava, využili jsme tedy letadlo, vlak, ale kus cesty jsme ušli i pěšky. Nejrychleji a nejúspěšněji se do cíle dostal tým “Ti co zbyli”, jako druhý se umístil tým “Nejneobhospodářovávatelnějšími” a poslední stupeň vítězů obsadil tým “Varená kukurica, varený kukurus”. No uvidíme, jaká jména týmů se objeví příště. 🤔 Jo a tentokrát za námi dokonce zavítali i studenti jiné fakulty, čehož si moc vážíme a doufáme, že tento trend bude v nadcházejících semestrech pokračovat! 

Exkurze do a&o Hostels – 22. 11. 2023

Někteří členové CUFRu se na exkurzi do a&o Hostels podívali zkusmo už na začátku září, abychom věděli, do čeho jdeme a co budeme našim spolužákům nabízet. Líbilo se nám, a tak se v listopadu uskutečnila další exkurze tohoto semestru, a to konkrétně do a&o Hostel Prague Rhea ve Strašnicích.

Prohlídka se skládala v podstatě ze tří částí. Před příchodem pana Bílka, který nás posléze provázel, jsme si stihli v hotelovém lobby zahrát stolní fotbálek. Stůl tam mají totiž dvojitý, takže jsme si mohli zahrát skoro všichni najednou. Poté si nás již pan Bílek vyzvedl a spolu s manažerem směny nás provedli po pokojích a všemožných dalších prostorách, kam se běžný host nepodívá (např. do serverovny, kuchyně, záložnímu generátoru apod.). Na závěr exkurze jsme se usadili u baru, kde jsme si vyslechli další zajímavé informace o filosofii celého řetězce ho(s)telů, o způsobu naceňování, plánech na expanzi, udržitelnosti a o mnohém dalším.

Třešničkou či řekněme “fun factem” je autentický kus Berlínské zdi, který stojí u vstupu. Celý řetězec je totiž německého původu a jeho HQ sídlí právě v Berlíně.

Zakončení semestru a procházka na Petřín – 6. 12. 2023

A jak už bývá naším dobrým zvykem, poslední akce semestru se opět nesla v neformálním duchu. Původně jsme přemýšleli nad bruslemi, ale nakonec padla volba na večerní procházku na Petřín. No řekněte sami, jak často chodíte po Praze a kocháte se jako turisté?

Sešli jsme se na Malostranském náměstí a vydali se Nerudovou ulicí nahoru, prošli kolem kláštera a vydrápali se až k rozhledně. Cesta to nebyla úplně jednoduchá, protože v tu dobu byl v Praze ještě sníh a na schodech i poměrně dost ledu. Ale všichni jsme to zvládli, žádné zranění neproběhlo a odměnou nám byl adventní svařáček či něco sladkého k zakousnutí. Perfektní zakončení zimního semestru. 📅

Ale kdo nás sleduje již delší dobu, tak ví, že si nepřipravujeme pouze vlastní akce, ale že se spolupodílíme či účastníme i dalších akcí v prostorách VŠE. Vidět jste nás tedy mohli také na VŠE Alumni Homecomingu, Vánocích pro VŠEchny nebo na Dni otevřených dveří VŠE. A také si pořádáme čistě interní akce, tento semestr to byl například bowling. 🧡

Všem členům spolku, účastníkům akcí i přednášejícím děkujeme za jejich neutuchající přízeň a moc se těšíme, co nám přinese letní semestr, tak na viděnou! 

Autoři: Lůca a Barča